Skip to content

Wróżenie z kart tarota – jak to się robi ?

Karty tarota to jeden z wielu sposobów na wywróżenie sobie przyszłości. Mając jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy wyjąć talię z pudełka, przetasować ją i wylosować kilka kart. One już doradzą, jak tylko umieją. Co tak naprawdę kryje się za niepozornymi kartonikami owianymi tajemnicą?

Czym jest tarot

Tarot to z początku była tylko włoska gra, przeznaczona dla wyższych sfer. Artyści prześcigali się w tworzeniu coraz to piękniejszych obrazków na kartach. Dzisiaj pierwsze talie to prawdziwe unikaty i są wystawiane w muzeach na całym świecie. W trakcie swojego żywota tarot przeszedł wiele zmian, aż w końcu otrzymał obecny kształt . Na talię składa się  siedemdziesiąt osiem kart, podzielonych na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Razem tworzą całość, potrafiącą nie tylko przepowiedzieć przyszłość, ale też ostrzec przed podjęciem pewnych decyzji.

Wróżki często wybierają te karty do wróżenia, ponieważ potrafią pokazać sytuację z różnych stron. Mnogość kart i ich znaczeń doskonale się sprawdza przy trudniejszych tematach.

Jakie wróżby spotykane są najczęściej? Poniższe tematy najczęściej przewijają się w sesjach prowadzonych przez wróżki.

  • wróżenie na miłość
  • wróżenie na finanse
  • wróżenie na zdrowie

Jak wróżyć z kart tarota

Tarot jest intuicyjny. Grafiki na kartach muszą przemawiać do osoby wróżącej. Z początku trzeba się posiłkować książeczką ze znaczeniami dołączoną do talii, ale im więcej się wróży tym mniej się w nią patrzy. Z czasem po wyłożeniu kart na stół można w ułamku sekundy zobaczyć całą sytuację i możliwe konsekwencje pewnych wyborów.

Tarot to nie magia ani naciąganie spragnionych pomocy ludzi. Tarot czerpie z energii, jaką emanuje osoba pytająca. Karty dzielą się tą energią z wróżką i pozwalają jej udzielić porady.

Wróżenie z kart tarota wymaga wielu lat nauki. Opanowanie podstawowych znaczeń kart tarota to zaledwie początek. Do tego należy doliczyć setki ułożonych rozkładów kart i tysiące godzin, spędzonych na zapisywaniu kolejnych znaczeń.

Wróżyć z kart tarota może każdy. Wystarczy zaopatrzyć się w talię i kilka książek. W dobrej literaturze jest mnóstwo cennych wskazówek. Na początek najlepiej jest wróżyć dla siebie samego. W ten sposób można dogłębnie poznać zakupioną talię. Z czasem można zacząć wróżyć dla rodziny i znajomych.

Autor

  • Mieszkaniec Poznania, absolwent wydziału prawa i administracji. Miłośnik kotów i literatury rosyjskiej. Bardzo lubi spotkania z ludźmi, publicznie przemówienia oraz naukę. Przez swojego bloga chciałby pomóc swoim czytelników w podejmowaniu lepszych decyzji.

2 komentarze

  1. Ingrid Ingrid

    Kiedyś miałam wątpliwości co do wróżby i byłam u trzech różnych wróżek. Wróżby były odmienne i żadna się nie sprawdziła. Mam teraz nauczkę, aby nie pytać tarota o to samo więcej niż jeden raz.

  2. Szarlotka Szarlotka

    Wróżenie z tarota nie jest proste i najlepiej wybrać się do profesjonalnego wróżbity. Na dodatek tarot to nie zabawa.

Dodaj komentarz