Skip to content

Jak zacząć inwestycje i gdzie kupić kryptowaluty

Jeśli nie wiesz gdzie kupować kryptowaluty ani jak zabrać się za inwestowanie w nie ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się również, o czym należy pamiętać, inwestując w nie.

Inwestowanie w dobie pandemii koronawirusa stało się jedną z bardzo opłacalnych form lokowania pieniędzy i zabezpieczania kapitału. Ekstremalnie niskie stopy procentowe przyczyniły się do nieopłacalności lokat. Ogromna inflacja na rynku sprawiła, że tak chwiejne i podane na manipulacje kryptowaluty stały się opłacalną inwestycją dla wielu osób.

Dlaczego warto kupić kryptowaluty?

2021 rok przyniósł ogromny wzrost zainteresowania kryptowalutami. Inwestorzy zauważyli, że elektroniczna waluta stanowi alternatywę dla nieopłacalnych lokat bankowych i obligacji . Z tego powodu rynek kryptowalut sprzyja inwestorom posiadającym pieniądze w portfelu. Od rozpoczęcia przygody z kryptowalutami dzieli Cię zaledwie krok!

Ponieważ w Polsce kryptowaluty nie są uznawane za jednostkę walutową, tworzenie ich oraz wybycie jest legalne. Ponieważ każda kryptowaluta znajduje się w bezpiecznym i szyfrowanym portfelu są one w pełni zabezpieczone.

O czym jeszcze należy pamiętać, inwestując w kryptowaluty?

Wartość kryptowalut jest podatna na wahania kursu i bardzo szybko zmienia się w czasie rzeczywistym. Stad warto, aby zainwestować jedynie pieniądze, jakich utrata nie będzie cię zbytnio boleć. Jeśli celujesz w inwestycję długoterminową, to pamiętaj, że musi minąć nico więcej czasu, by pieniądze mogły zapracować na siebie i wypracować zysk.

Zakup kryptowalut powinien być poprzedzony analizą giełdy kryptowalutowej. Pozwoli ci to sprawdzić, jak szybko zmieniają się kursy kryptowalut oraz w jakim kierunku podążają.

Jak zacząć lokowanie pieniędzy w walutę elektroniczną?

Na początek należy założyć własny portfel kryptowalutowy. Najlepszy do tego celu będzie portfel online służący do globalnego przechowywania kryptowalut bez przejmowania się ograniczeniami.

Ponieważ początkowo dynamika giełdy może wydawać ci się ciężka do zrozumienia, to po pewnym czasie zrozumiesz, jak działa rynek i kiedy w dobrym momencie zdecydować się na zakup.

Tak więc lokowanie pieniędzy rozpocznij od edukacji i rejestracji na popularnej giełdzie kryptowalutowej. To nic trudnego, ponieważ każdy może rozpocząć inwestycje bez posiadania ogromu doświadczenia. Raczej najbezpieczniejszym wyjściem będzie skorzystanie z kantorów kryptowalut lub sprawdzonych giełd. Alternatywnie można użyć stacjonarnych bankomatów znajdujących się m.in. w galeriach handlowych.

Autor

  • Mieszkaniec Poznania, absolwent wydziału prawa i administracji. Miłośnik kotów i literatury rosyjskiej. Bardzo lubi spotkania z ludźmi, publicznie przemówienia oraz naukę. Przez swojego bloga chciałby pomóc swoim czytelników w podejmowaniu lepszych decyzji.

2 komentarze

  1. husarz husarz

    Jak krypto to tytlko CFD. Trzymanie kryptowalut w cyfrowym portfelu jest co najmniej niebezpieczne. Zawsze ktoś może się włamać i wykraść środki.

  2. Javier Javier

    Ja kupiłem swoje kryptowaluty na giełdzie kryptowalutowej. Teraz gdy na rynku pojawił się kryzys krypto znacznie wzrosło na wartości. Stałem się bogatszy o kilka tysiaków.

Dodaj komentarz