Skip to content

Co zabrać na narty z dzieckiem?

Jeśli wybierasz się na narty z rodziną, starannie zaplanuj listę potrzebnych rzeczy. W tym praktycznym poradniku zdradzamy tajniki rodzinnego wyjazdu na narty.

Co ze sprzętem narciarskim?

Zimą przy wielu stokach działają wypożyczalnie sprzętu sportowego. Można tam skompletować sprzęt niezbędny do uprawiania zimowego sportu. Dostępne powinny być artykuły dla uczestników zabawy w różnym wieku. Ale czy nie lepiej byłoby zainwestować we własny sprzęt?

To zależy od tego, jak często i gdzie jeździmy na narty. W przypadku początków uprawiania sportu wstrzymaj się z zakupem i zdecyduj się na wypożyczenie sprzętu. Zyskasz czas na jego dobór. Tyczy się szczególnie nart, których zakup, transport i serwis nie należy do najtańszych. Być może dobrym wyjściem byłoby korzystanie z usług wypożyczalni.

Co przyda się na nartach?

Dopasowane buty narciarskie. Tutaj warto kupić własne , nie tylko ze względu na dopasowanie, ale też i na higienę.

Obowiązkowy kask narciarski również powinien być dopasowany do głowy, co może zapewnić regulacja i opaska pod brodą. Nie zapomnij, aby kask zawierał uchwyt na gogle, otwory służące wentylacji i certyfikat bezpieczeństwa.

Ochraniacz na plecy zabezpieczy je przed bolesnymi upadkami.

Jakie ubrania warto zabrać na stok?

Wybór właściwych ubrań to ważna kwestia narciarza w każdym wieku. Minusowe temperatury, jakie mogą wystąpić na stoku, nie powinny nam przeszkadzać, jeśli dobierzesz odpowiedni ubiór. Zwróć uwagę, że będzie towarzyszył ci ciągły ruch, więc nie możesz też przegrzewać się i pocić.

Weź ze sobą ciepłą, termoaktywną bieliznę, bawełniany tshirt, polar, spodnie narciarskie, kurtkę narciarską i specjalne rękawiczki. Dopełnieniem stroju narciarskiego będą szalik, czapka lub kominiarka.

Na stoku przydadzą ci się jeszcze prowiant i napoje. Stąd warto wziąć ze sobą termos z ciepłym napojem albo kubek termiczny. Ciekawostką może być podgrzewany pojemnik na żywność utrzymujący odpowiednią temperaturę jedzenia. W przypadku narażenia na promieniowanie UV warto mieć ze sobą tłusty krem z filtrem.

Co jeszcze może przydać się na zimowym urlopie?

To zależy od tego, co będziesz robił poza jazdą na nartach. Jeśli hotel, w którym będziesz mieszkać, oferuje basen lub jacuzzi warto wziąć ze sobą kostiumy kąpielowe.

Zimowy kulig, ognisko albo lepienie bałwana połączone ze spacerem będzie wymagać dobrej bielizny termicznej. Chłodne zimowe noce będą wymagać także ciepłych piżam.

Eleganckie stroje zostawmy na wieczór, gdzie impreza pozwoli ci odprężyć się po całym dniu zimowych wrażeń.

Autor

  • Mieszkaniec Poznania, absolwent wydziału prawa i administracji. Miłośnik kotów i literatury rosyjskiej. Bardzo lubi spotkania z ludźmi, publicznie przemówienia oraz naukę. Przez swojego bloga chciałby pomóc swoim czytelników w podejmowaniu lepszych decyzji.

2 komentarze

  1. Gina Gina

    Wycieczka na narty nie może obyć się bez termosu z ciepła herbatą. Polecam wszystkim. Ciepła herbata w zimny dzień to jest to.

  2. Farina Farina

    Ja dodam od siebie że nie wyobrażam sobie wyjazdu bez podgrzewanego pojemnika na żywność. Wyobrażacie sobie jedzenie lodowatych kanapek na stoku? Brrrr

Dodaj komentarz