Posiłki

Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają ich do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają dzieci do jedzenia. W czasie wspólnie spędzonych chwil przy stole dbamy o przekazanie zasad dobrego zachowania się i umiejętności posługiwania się sztućcami.

Zapewniamy cztery posiłki dziennie:

8:30 – pierwsze śniadanie – kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, chrupiące zapiekanki z wędliną i serem, kiełbaski oraz na słodko kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao

10.10 drugie śniadanie – soki, owoce, desery

12.00 pierwsze danie obiadowe – zupa, owoc

14.30 drugie danie obiadowe mięsne lub jarskie, surówki lub gotowane warzywa, kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców.