maj

11 czerwca 2018 r. godz. 17.00

Odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczną edukacje w naszym przedszkolu w nowym roku szkolnym 2018/2019

Rekrutacja 2018-19

Dnia 24 kwietnia 2018 r. godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości (wywieszenie w przedszkolach) listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych. Zakwalifikowanie kandydata do danego przedszkola nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Rodzice mają obowiązek potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do tego przedszkola, poprzez złożenie w tym przedszkolu pisemnego oświadczenia (potwierdzenie woli zapisu).

Od dnia  24 kwietnia 2018 r. od godz. 14.00 do dnia 4 maja 2018 r. do godz. 16.00 potwierdzanie woli zapisu dziecka zakwalifikowanego do przedszkola poprzez złożenie w placówce pisemnego oświadczenia. Brak pisemnego potwierdzenia woli zapisu jest jednoznaczny z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.

Dnia 7 maja 2018 r. o godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości (wywieszenie w przedszkolach) list dzieci przyjętych i list dzieci nieprzyjętych do przedszkoli. Lista zawiera imię i nazwisko kandydata uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia do danego przedszkola.

Procedura odwoławcza

Rodzice kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do przedszkola, mogą:

1. Złożyć wniosek do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata, w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Komisja rekrutacyjna przygotowuje i wydaje uzasadnienie w terminie do 5 dni od dnia złożenia przez rodzica wniosku
  2. Wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
  3. Złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola.Nasze przedszkole realizuje projekt: „Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej”.

UWAGA! UWAGA!

Ogłaszamy w naszym przedszkolu

Konkurs zbiórki butelek PET

Czas trwania zbiórki 7.05 – 15.05. 2018 r.

Zbieramy butelki PET o każdej pojemności i przynosimy do przedszkola

Każdą przyniesioną butelkę zgniatamy i oddajemy w grupie /bez nakrętek/

1. Nagroda gwarantowana dla placówek uczestniczących w zbiórce butelek są bilety na spektakl edukacyjny o tematyce ekologicznej, który odbędzie się  w dniu 5 czerwca 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej „Okrąglak”

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału