Zamieszczamy kalendarz imprez i uroczystości

Miesiąc

Uroczystość

wrzesień

Witamy w „Klubie Ekoludków” - wznowienie działalności proekologicznej, odnowienie przysięgi, przyjęcie nowych członków, aktywowanie akcji „Selektywna zbiórka śmieci”

Jesienny festyn integracyjny dla wszystkich mieszkańców „Chatki Puchatka” oraz ich gości.

październik

Urodziny Kubusia Puchatka – uroczyste obchody urodzin Kubusia Puchatka w formie wspólnych zabaw, tańców, śpiewu przy urodzinowym torcie.

Jestem sobie przedszkolaczek – pasowanie najmłodszych dzieci na przedszkolaka

listopad

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - /5 listopada/ - spotkanie wszystkich mieszkańców w Krainie Bajek

11 listopada Święto Niepodległości

W Królestwie Pluszowych Misiów /25 listopada/- dzień brązowego koloru. Słuchanie bajek o misiach, zabawy przy piosenkach, zabawy ruchowe z misiem, wykonanie misiowych masek – opasek, tańce

styczeń

Czekamy na Świętego Mikołaja /6 grudnia/ -  dzień koloru czerwonego – spotkanie  z Mikołajem

W blasku Betlejemskiej gwiazdki – zapoznanie z tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i zagranicą: dzielenie się opłatkiem, tradycyjne potrawy stołu wigilijnego, choinka, szopka z rodzicami. Uroczyste spotkanie mieszkańców „Chatki Puchatka” oraz zaproszonych gości przy wigilijnym stole.

Dzień Babci i Dziadka – uroczystości z udziałem Babć i Dziadków. Wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków, poczęstunek.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka  - dzień zabaw  z Kubusiem i jego przyjaciółmi.

luty

Bal Karnawałowy w krainie Kubusia Puchatka

Walentynka – zabawy, wierszyki, piosenki – uwrażliwienie dzieci na okazywanie miłości nie tylko bliskim, ale również potrzebującym „Serce dla hospicjum”.

Dzień pączka  - Tłusty Czwartek w Chatce Puchatka.

marzec.

Powitanie wiosny -dzień zielonego koloru. Żegnamy zimę – witamy wiosnę: zabawy z Marzanną.

kwiecień

Wielkanocne spotkanie –  dzień koloru żółtego -zwyczaje świąteczne w tradycji naszego regionu.

Dzień Ziemi - spotkanie wszystkich przedszkolaków mające na celu propagowanie postawy proekologicznej.

Konkurs plastyczny „EKO Kreatywni”.

maj

Dzień flagi Polskiej –  dzień koloru biało-czerwonego -  uroczyste spotkanie wszystkich mieszkańców Chatki Puchatka o charakterze patriotycznym.

Mamo! Tato! Kocham cię!- spotkania w grupach o charakterze rodzinnym – prezentacja programu artystycznego przygotowanego dla rodziców.

czerwiec

Dzień Dziecka w Chatce Puchatka – dzień zabaw dzieci - rozmowy o prawach dziecka  oraz o tolerancji, wyjazdy

Mamo! Tato! Pobaw się ze mną! – festyn rodzinny z muzyką, tańcem i śpiewem – prezentacja osiągnięć dzieci oraz podziękowania dla rodziców.

Dzisiaj jeszcze przedszkolaki – jutro już pierwszaki –uroczyste pożegnanie Krzysiów i Kangurków z paniami, młodszymi kolegami, przedszkolem.